Agnieszka Łysak

Cegły na przestrzeni ostatnich lat stały się prawdziwym aranżacyjnym hitem! Zaletą tego niezwykłego materiału jest to, że może on być wykorzystany na wiele sposobów. Tworzy się z niego półki, czy kominki, jednak najczęściej służy on projektantom do wykonania ścian. Cegły nie muszą kojarzyć się Wam wyłącznie z surowymi, industrialnymi pomieszczeniami. Ich umiejętne dopasowanie do przestrzeni może nadać jej nowoczesnego wymiaru, a nawet ją ocieplić! Dużą rolę odgrywa tutaj barwa cegieł – czy jest ona ciemnoczerwona, szara, czy też biała. W zależności od Waszych upodobań, każdy z Was na pewno znajdzie coś dla siebie, ponieważ na rynku istnieje wiele opcji kolorystycznych.

Przedstawiamy Wam 6 przykładów wnętrz, w których cegła odgrywa kluczową rolę. Zobaczcie sami jaką wspaniałą aranżację ten materiał może tworzyć!

Ceglany szyk

Nie zawsze musicie pokrywać swoje ściany farbą, czy tapetą. Bardzo ciekawy efekt w pomieszczeniu można uzyskać dzięki pozostawieniu jednej z nich w jej pierwotnym stanie. Projektanci z HOLTZ doskonale wiedzą o tym, że to nie tylko jeden z najgorętszych trendów wśród nowoczesnych aranżacji, ale również pozwala on przełamać monotonność wnętrza. Taka ściana nadaje całemu mieszkaniu niesamowitego klimatu. Nie musicie martwić się o to, czy strefa Waszego salonu będzie na tyle oryginalna, by zrobić duże wrażenie na znajomych. To Wam zagwarantuje właśnie ceglana ściana! 

Nowoczesna elegancja

Ściany wykonane z cegły świetnie łączą się z różnymi dodatkami. Przedmioty takie jak wykwintna porcelana, czy też okazały, kryształowy żyrandol, mogą prezentować się o wiele bardziej doniośle, jeżeli ich tłem będzie ściana wykonana z cegieł. Tak też jest w przypadku projektu ekspertów z PRACOWNIA PROJEKTOWA PE2. Specjaliści świetnie zaaranżowali całe wnętrze, które wprost emanuje elegancją w nowoczesnym wydaniu. Jeżeli dysponujecie dużą przestrzenią połączcie wymyślne dodatki z ceglaną ścianą. To sprawdzony sposób na to, by Wasz dom nabrał niebanalnego charakteru.

Płytki niczym cegła

Jeżeli nie jesteście przekonani do aranżacji, której głównym materiałem jest cegła, a mimo to chcielibyście ten motyw wprowadzić do swojego wnętrza – skorzystajcie z pomysłu fachowców z THE VIBE. Ściany łazienki eksperci pokryli białymi płytkami imitującymi kształtem cegły. To bardzo stylowe i praktyczne rozwiązanie. Takie płytki będziecie mogli bez problemu umyć podczas sprzątania, a całe pomieszczenie dzięki nim zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności.

Centralny punkt

Cegła w aranżacji wnętrz często bywa wykorzystywana w salonie. To pomieszczenie powinno być najbardziej reprezentatywne i tworzyć klimat całego domu. Dzięki użyciu tego niezwykłego materiału jest to możliwe! W projekcie profesjonalistów z CAT INSIDE PROJEKTOWANIE WNĘTRZ to ściana z cegły jest centralnym punktem na którym zawieszony został telewizor. To również na nią domownicy mogą kierować wzrok, kiedy odpoczywają siedząc na kanapie. Jeżeli jesteście na etapie planowania swojego salonu – poważnie przemyślcie wykorzystanie tego osobliwego materiału.

Ponadczasowa biel

Biały kolor kojarzy się z minimalizmem, czystością, świeżością, a także interesującym designem. Jeżeli chcecie, by i Wasze mieszkanie wyróżniały wymienione cechy – umieśćcie w swoich wnętrzach ceglaną ścianę w jasnej barwie. Ten kolor został uznany za klasyk, a w połączeniu z tym niezwykłym materiałem sprawi, że każde pomieszczenie zyska nieprzeciętnego charakteru. Profesjonaliści z SERYJNY PROJEKTANT stworzyli świetną aranżację, która bez wątpienia sprawdzi się i w Waszych domach!

Stalowy odcień

Nie od dziś wiadomo, że stalowy odcień nadaje szlachetności każdemu wnętrzu. Połączenie tej barwy z cegłą to propozycja dla osób ceniących ekstrawaganckie wystroje. W propozycji projektantów z SUPERPOZYCJA ARCHITEKCI możecie zobaczyć jak prezentuje się ono w przestrzeni łazienki. Całe wnętrze z pozoru surowe i mało przytulne, posiada jednak w sobie coś, co zdecydowanie intryguje i sprawia, że chcemy jak najdłużej przebywać w tej strefie. To właśnie cegła wywołuje ten efekt, a umieszczenie na niej lustra dodaje całości designerskiego wymiaru!

Szukacie innych inspiracji związanych z łazienką? Zobaczcie tutaj:

10 niezwykłych łazienek!

Co myślicie o wykorzystaniu cegły w aranżacji wnętrz?

Stworzony przez

Retina_zdj_cie__9_

AGNIESZKA ŁYSAK

Żródło : https://www.homify.pl/katalogi-inspiracji/29247/wnetrza-z-cegla-na-scianach-6-przykladow