Zielona ściana w salonie z kuchnią i jadalnią w stylu skandynawskim? Czemu nie! Gra kolorem we wnętrzu nie wyklucza surowej stylistyki wnętrz inspirowanych skandynawską północą. Styl skandynawski i kolor zielony na ścianie doskonale zagrały w projekcie salonu z kuchnią. Zresztą zobaczcie sami.

 
Projekt salonu w stylu skandynawskim z zieloną ścianą
Projekt salonu w stylu skandynawskim z zieloną ścianą ciekawie zawarł w sobie elementy klasyczne i industrialne. Fot. HOLTZ.PL


Zielone ściany w salonie: styl skandynawski z koloremProjekt salonu z kuchnią w stylu skandynawskim z kolorem to nowa interpretacja tak popularnego już u nas trendu na wystrój i aranżację wnętrz. Dominujący w aranżacji wnętrza styl skandynawski, przepełniony zazwyczaj bielą i delikatnymi pastelami w dodatkach, wzbogacono tym razem o silny akcent kolorystyczny - zieloną ścianę.

Wnętrze w stylu skandynawskim, z elementami klasycznymi i industrialnymi, to niezwykle ciekawa inspiracja aranżacji wnętrz z wykorzystaniem koloru zielonego. Zielona ściana, znajdująca się dokładnie na wysokości części jadalnej pomiędzy kuchnią a strefą wypoczynkową salonu, stała się czynnikiem przewodnim w budowaniu nastroju i klimatu wnętrza. Zielona kolorystyka ściany z podwójną wnęką o przeznaczeniu bibliotecznym jest stonowana, choć wyrazista. Lekko złamany, pastelowy ale i żywy odcień zielonej pistacji doskonale wtopił się w skandynawską stylistykę wnętrza. Na tle gładkich, białych ścian i w towarzystwie surowej, ceglanej ściany po przeciwległej stronie, zielona ściana z wbudowaną biblioteczką ożywia monochromatyczne płaszczyzny ścian. To również zielony kolor ściany w projekcie salonu z kuchnią stał się kolorem przewodnim dla doboru dodatków do wnętrza - zielonych poduszek, pledu i drobnego AGD w przestrzeni kuchni. 

Projekt salonu z kuchnią: styl industrialny po skandynawsku

Salon z aneksem kuchennym projektowano z myślą o uzyskaniu jak największej przestrzeni siedziska. Pożądany efekt uzyskano integrując typowo skandynawską ławę, wykończoną imitacją drewnianej boazeri w kolorze białym, z bryłą wyspy kuchennej. Ścianę za siedziskiem zbudowano z płytek cementowych i wykończono szarym, miękkim filcem w części oparcia. Wymoszczone na ławie w kształcie litery "L" siedzisko swobodnie mieści kilka osób. Industrialny stół z surowym, dębowym blatem na metalowych kozłach, równoważy dwie przewodnie stylistyki aranżacji. Masywna wyspa kuchenna, służąca również jako oparcie w kąciku jadalnym, wyposażona została w zlew i rozległy, płomieniowany blat kamienny. Zabezpieczoną szkłem ścianę ponad płytą indukcyjną wykończono betonem architektonicznym, którym obłożono także komin wentylacyjny. Betonowa ściana wespół z industrialnym oświetleniem lamp przemysłowych à la beton silnie akcentują fabryczne inspiracje w aranżacji. Punktowe oświetlenie w podwieszanym suficie oraz podpółkowe rozmieszczone w wykonanej z karton-gipsu zabudowie ściennej, zapewniło komfortowy dostęp światła do strategicznych miejsc w kuchni. Do tego rustykalna podłoga z litego drewna dębowego i detale z filcu i wełny i mariaż stylu skandynawskiego z kolorem zielonym i surowizną klimatów loftowych został przypieczętowany.

Tekst: Agnieszka Zawadzka

Projekt wykończenia: Małgorzata Kamińska / WWW.ZENINTERIORS.PL

Zdjęcia: HOLTZ.PL

Zdjęcia: materiały prasowe

Zródło : http://www.urzadzamy.pl/salon/sciany/zielone-sciany-projekt-salonu-w-stylu-skandynawskim-z-kolorem-zielonym-na-scianie,76_13380.html